
- maart 04, 2025
INTIEME RUIMTE – Sluierschilderij door Bouk Westerman.
Spannend vond ik het. Het proces van iets ” van mij” op schilderpapier laten ontstaan. Ik was destijds 20 jaar en voelde mij onzeker om kwetsbaar en zichtbaar te worden. Nog goed herinner ik me de ontspanning en de nieuwsgierigheid in het spelen met water, kleur en bewegingen. Het volgen van de penseel. De stroom. En dan het droogföhnen en weer doorbewegen. Totdat er een vorm zichtbaar werd. Een kristalvorm. Een krachtige ruimte. Een intieme ruimte ook. Daaronder een mannelijk en vrouwelijk figuur. een belangrijke aanwezigheid voor mij als basis. Gevol van ondersteuning en samenzijn & doen.
Wat liet dit beeld mij zien? Was het door mij heen gekomen? Ik had het niet bedacht. Het was ontstaan vanuit geduld, liefde, aandacht. Nieuwsgierigheid en enthousiasme. Toewijding.
Het zichtbaar maken van het beeld en het bekrachtigen van de vorm vond ik ook reuze-spannend. Wat als het zou mislukken? Als ik iets zou missen wat ik niet zag? Nu herken ik die ondermijnende gedachten als vrij- en los-komen van een aangeleerd patroon van perfectionisme. Het creatie-proces zie ik nu als “richting’ durven geven met behulp van gevoelde keuzekracht. Een innerlijk kompas.